Wersja Kontrastowa

Wydarzenia

IMPREZA Z OKAZJI DNIA DZIECKA

15 czerwca na placu Dekerta przed lipnowskim ratuszem odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka pod hasłem " Jednośladem bezpiecznie do celu". Impreza została zorganizowana przez Urząd Miejski w Lipnie, służby mundurowe: Komendę Powiatową Policji, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczą Straż Pożarną, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, a także instytucje miejskie: Miejskie Centrum Kulturalne, Miejską Bibliotekę Publiczną, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Licznie przybyłe rodziny powitał burmistrz Paweł Banasik. Wydarzenie rozpoczęło się uroczystym ślubowaniem nowych członków młodzieżowej drużyny pożarniczej przy OSP w Lipnie.

Oczywiście tego dnia nie mogło zabraknąć licznych atrakcji - organizowano konkursy, pokazy, zmagania sportowe, prezentacje sprzętu. Ciekawi mogli zapoznać się z pracą służb mundurowych, zrobić sobie zdjęcia na motocyklu lub z policyjną maskotką, zasiąść za kierownicą radiowozu, wozu strażackiego lub motorówki. Policja przygotowała pokazy z udziałem dwóch czworonogów - psów tropiących oraz konkursy z wiedzy, plastyczne i zręcznościowe (przejazd rowerem po torze przeszkód), których motywem przewodnim było bezpieczeństwo na jednośladzie. Środowe popołudnie to także akcja "Bookcrossingu" - panie z lipnowskiej książnicy "uwalniały" książki doradzając i przekazując zainteresowanym ciekawe lektury, a także malowały dzieciom buzie zmieniając je w zwierzątka i postacie z bajek.

Pokaz sprawności fizycznej i umiejętności zaprezentowała szkoła sztuk walki " Czarny Orzeł ", w której trenują nie tylko dzieci młodzież i dorośli, ale również organizuje zajęcia dla osób niepełnosprawnych. Najbardziej oblegane były - ufundowane przez Radnych Rady Miejskiej w Lipnie - udostępnione tego dnia bezpłatnie zjeżdżalnie, trampoliny i dmuchańce, do których ustawiały się długie kolejki.

Fotorelacja:

https://umlipno.pl/,galeria,impreza_z_okazji_dnia_dziecka...

Żródło: tekst i foto -umlipno

Inne Wydarzenia