Wersja Kontrastowa

Wydarzenia

III OGÓLNOPOLSKI MITING PŁYWACKI ZA NAMI

W majowy kalendarz imprez w naszym mieście wpisał się już Ogólnopolski Miting Pływacki, który w minioną sobotę odbył się na lipnowskiej pływalni już po raz trzeci. Głównym organizatorem zawodów był Klub Pływacki NEMO Lipno, wspierany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W zawodach wzięło udział 351 zawodników z 31 klubów, którzy przyjechali do Lipna m.in. z Bydgoszczy, Łodzi, Płońska, Torunia, Świecia, Rypina, Płocka, Grudziądza, Sierpca, Włocławka, Brodnicy, Wąbrzeźna, Kutna, a nawet Warszawy. Zawodnicy startowali w dwóch blokach- rocznik 2011-2008 i 2007-2003.

Oczekiwań trenerów i kibiców nie zawiedli gospodarze- pływacy NEMO Lipno stawali na podium 13 razy. Złoto wywalczył Maciej Rakowski, który najszybciej przepłynął dystans 25 m stylem klasycznym.  Srebrne medale zdobyli: Anna Ostrowska- 100 m stylem klasycznym, Natalia Ziemkiewicz- 100 m stylem klasycznym, Nikodem Maklakiewicz- 25 m stylem grzbietowym i Stanisław Lewicki- 100 m stylem grzbietowym.  Z brązowym medalem lipnowski miting ukończyli: Martyna Zakrzewska- 25 m stylem grzbietowym, Antoni Garbarczyk- 100 m stylem grzbietowym, Michał Grzywaczewski- 100 m stylem dowolnym, Aleks Błaszkiewicz- 100 stylem klasycznym i Gabriela Kowalska- 50 m stylem grzbietowym. Dwa razy na trzecim stopniu podium stawał Michał Zajączkowski, zdobywając medale w konkurencji  100 m stylem klasycznym i 100 m stylem zmiennym. Świetnie zaprezentowała się także mieszana sztafeta z rocznika 2010 w składzie: M. Zakrzewska, M. Pasikowska, M. Rakowski i F. Dąbek,  która zdobyła srebrny medal, płynąc 4x25 m stylem dowolnym.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu trenerów NEMO Lipno i rodziców zawodników cała impreza stała na bardzo wysokim poziomie. Zarówno zawodnicy i trenerzy występujących klubów, jak i cały sztab sędziowski podkreślał wspaniałą sportową atmosferę i gościnność, jaka towarzyszyła lipnowskiemu mitingowi. Dzięki przychylności sponsorów i przyjaciół klubu najlepsi pływacy otrzymywali drobne upominki i dyplomy, wszyscy najmłodsi sportowcy pamiątkowe medale za udział w mitingu, a wszyscy zawodnicy częstowani byli wodą mineralną i pizzą. Z uwagi na to, że lipnowskie zawody odbywały się 26 maja, organizatorzy zadbali także o mamy, przygotowując z okazji ich święta muzyczny upominek i słodkości. W czasie zawodów nie zabrakło także przedstawicieli samorządów, które wsparły finansowo to sportowe przedsięwzięcie. Zawodnikom kibicowali i dekoracji zwycięzców dokonywali  m.in. pani Aneta Jędrzejewska- Członek Zarządu Województwa, pani Jolanta Zielińska- wiceburmistrz miasta Lipna oraz Starosta Powiatu Lipnowskiego- pan Krzysztof Baranowski.

Jesteśmy przekonani, że III Ogólnopolski Miting Pływacki w Lipnie w dużej mierze przyczynił się do promocji naszego miasta, a jego kolejne edycje przysporzą jeszcze mocniejszych sportowych emocji i przyciągną na lipnowski basen jeszcze więcej sympatyków pływania.

Info: nadesłane, zdjęcia: UM Lipno, nadesłane.

 

Inne Wydarzenia