Wersja Kontrastowa

Wydarzenia

KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO - BEZPIECZNE WAKACJE

W dniu 12 czerwca na Krytej Pływalni w Lipnie policjanci z lipnowskiej komendy wzięli udział w przedwakacyjnej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo- Bezpieczne Wakacje" przygotowanej przez WOPR Lipnowski i Policję dla uczniów szkół z Lipna i Radomic. Najpierw na basenie uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa nad wodą, a potem obejrzeli pokaz policjantów i wysłuchali pogadanki o tym jak zachować się na drodze i nie tylko, aby bezpiecznie wrócić z wakacji.

Organizatorami akcji byli Lipnowskie WOPR, MOSiR Lipno oraz Urząd Miejski w Lipnie. W akcji uczestniczyli uczniowie przedszkoli, wszystkich lipnowskich szkół podstawowych oraz gimnazjum. Uczniowie obejrzeli pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu ratowników WOPR, przypomnieli sobie zasady bezpiecznego zachowania nad wodą oraz na drodze. Mieli również możliwość przećwiczyć swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W akcji wzięło czynny udział ponad 300 uczniów, którzy wykazali się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Policjanci przygotowali pokaz na symulowanym miejscu zdarzenia drogowego. Opowiadali o tym, jakie środki ostrożności zachować podczas akcji ratunkowej na drodze. Jak zabezpieczyć miejscem zdarzenia, aby nam przy udzielaniu pomocy nie stała się krzywdą. Specjalista techniki kryminalistycznej opowiadał o swoich doświadczeniach z miejsca zdarzeń drogowych i pokazywał jak bezpiecznie wyjąć poszkodowanego z auta, gdy zachodzi taka konieczność. Policjantka opowiadała o zagrożeniach związanych z wyjazdami i o tym, jakie zasady bezpieczeństwa należy zachować podczas spotkania z nieznanymi osobami. Przypomniała także o tragicznych konsekwencjach, jakie mogą ponieść osoby zażywające dopalacze. Dla jednej przygody z nieznaną substancją nie warto narażać się na utratę zdrowia lub życia.

Życzymy gorących i bezpiecznych wakacji, do zobaczenia za rok.

Więcej zdjęć znajduje się galerii : KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO- BEZPIECZNE WAKACJE

Źródło: KPP Lipno i WOPR Lipno.

Inne Wydarzenia