Wersja Kontrastowa

Wydarzenia

PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Słoneczna aura sprzyjała doskonałej zabawie na PUK Arenie w Lipnie, gdzie 3 czerwca (niedziela) odbył się piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: zjeżdżalnie, trampoliny, dmuchańce i rowerki wodne. Centrum Sztuk Walki zorganizowało trening na świeżym powietrzu. Przez cały czas trwania imprezy organizowane były przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejskie Centrum Kulturalne i Miejską Bibliotekę Publiczną w Lipnie zabawy i konkursy z nagrodami. Ciekawi mogli zapoznać się z pracą policjanta, dowiedzieć się jak udzielać pierwszej pomocy oraz zasiąść za kierownicą wozu strażackiego i motorówki.

Główną atrakcję przygotowało Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Południe, które w projekcie pn. ?Patrol historyczny - Pogranicze chrześcijaństwa? wprowadziło licznie zebranych w klimat średniowiecznych wydarzeń. Nie zabrakło emocjonujących pojedynków rycerskich i pokazów jeździeckich. W trakcie pikniku Zastępca Burmistrza Jolanta Zielińska dokonała pasowania na rycerzy pięciu młodych rycerzy i jedną damę, zwycięzców konkursu na najdzielniejszego wojownika. Z ogromnym zainteresowaniem i zapałem dzieci wykazywały się umiejętnościami, uczestnicząc w warsztatach kowalskich, ceramicznych i czerpania papieru, kaligrafując gęsim piórem i malując figurki, a także próbując swoich sił w konkursie łuczniczym.

Zwieńczeniem dnia pełnego wrażeń był koncert muzyki reggae i dancehall w wykonaniu Tomasza Słoty- pseudonim artystyczny Tallib. 

Źródło : tekst- umlipno

Inne Wydarzenia