Wersja Kontrastowa

Wydarzenia

RODZINNY RAJD ROWEROWY ZA NAMI

Zdjęcie uczestników Rodzinnego Rajdu Rowerowego 17.09.2022 r.

W dniu 17 września br. odbył się "Rodzinny Rajd Rowerowy" z okazji 100- lecia Klubu Sportowego MKS " Mień" Lipno. Organizatorami rajdu byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lipnie i Klub Sportowy MKS "Mień" Lipno. W rodzinnym rajdzie wzięło udział blisko 100 uczestników, którzy mieli do pokonania trasę ponad 20 km. Trasa, choć wymagająca, nie zniechęciła zarówno młodszych, jak i starszych uczestników. Wyruszyliśmy ze Stadionu Miejskiego im. Wiesława Witeckiego w Lipnie i kierowaliśmy się do Maliszewa następnie nad jezioro do Brzeźna i właśnie tam zrobiliśmy krótki postój. Droga powrotna prowadziła przez Żabieniec, Komorowo, Ośmiałowo i Biskupin, meta rajdu była na Stadionie Miejskim. Na mecie dla wszystkich uczestników czekał ciepły posiłek.

Podczas trwania imprezy prowadziliśmy akcję na rzecz odzysku aluminiowych puszek po napojach Fundacji RECAL ( EVERY CAN COUNTS , Każda Puszka Cenna, RECAL i SforAE ) dostarczyła dla uczestników biegu napoje izotoniczne. Przez cały czas trwania biegu była prowadzona zbiórka pustych puszek po napojach, które trafia do recyklingu.

Policjanci dbali o bezpieczeństwo na trasie rajdu eskortując peleton oraz blokując wrażliwe miejsca na drodze, tak by cykliści mieli wolny przejazd.

Podziękowania kierujemy do policjantów KPP w Lipnie za zabezpieczenie trasy podczas rajdu oraz Lipnowskiemu WOPR za zabezpieczenie medyczne rajdu.

Więcej zdjęć znajduję się na portalu : https://www.facebook.com/lipnomosir

 

Inne Wydarzenia