W niedzielne popołudnie 10 listopada odbył się VI Lipnowski Bieg Niepodległości zorganizowany z okazji uczczenia 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pięciokilometrowa trasa biegu wiodła parkowymi alejkami, ul. Szkolną, ul. 22- go Stycznia, ul. Mokrą, Bulwarem im. Poli Negri. Start i meta były umiejscowione w Parku Miejskim. W imprezie udział wzięło blisko stu uczestników. Po biegu na zawodników czekała gorąca grochówka. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale.
Najszybszym zawodnikiem został Sebastian Waszak z Włocławka jako drugi linie mety minął Michał Ruciński z Płocka a na trzecim miejscu uplasował się Krystian Górski z Agnieszkowa.
Wśród pań najlepsza okazała się Teresa Kamińska z Miesiączkowa przed Wiolettą Makowską z Borku oraz Magdaleną Klimek z Włocławka.
Wyróżniono także najlepszych mieszkańców i mieszkanki Lipna.
Najlepsi mieszkańcy Lipna:
1. Kuberski Krzysztof
2. Bolewicz Dominik
3. Malanowski Michał
Najlepsze mieszkanki Lipna:
1. Lewandowska Beata
2. Śmiechowska Anna
3. Kornacka Katarzyna.
Statuetki otrzymali także najstarsi i najmłodsi uczestnicy biegu.
Pan Kazimierz Zawadzki z Włocławka (1945 r.) oraz Zuzanna Kamińska z Witkowa ( 2013 r.)
Puchary wręczyła Jolanta Zielińska - Zastępca Burmistrza Miasta Lipna, Kamil Komorowski - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Lipnie oraz Krzysztof Spisz - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lipnie.
Serdeczne podziękowania kierujemy dla Lipnowskiego WOPR , Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnie a także lipnowskiej Policji za pomoc w zabezpieczeniu trasy biegu.
Miejsce |
Nazwisko i Imię |
Miejscowość |
Czas |
|
1 |
Waszak Sebastian |
Włocławek |
18:30 |
|
2 |
Ruciński Michał |
Płock |
18:34 |
|
3 |
Górski Krystian |
Agnieszkowo |
18:49 |
|
4 |
Waszak Mariusz |
Nowy Zbrachlin |
19:04 |
|
5 |
Świder Dawid |
Włocławek |
20:06 |
|
6 |
Sztolcman Piotr |
Włocławek |
20:15 |
|
7 |
Pokora Rafał |
Szpetal Górny |
20:16 |
|
8 |
Chmielewski Bartosz |
Rypin |
20:43 |
|
9 |
Górski Kacper |
Agnieszkowo |
20:47 |
|
10 |
Babiński Bartłomiej |
Włocłąwek |
21:12 |
|
11 |
Rybarski Łukasz |
Płomiany |
21:16 |
|
12 |
Ziemiańczyk Jarosław |
Pólko |
21:31 |
|
13 |
Steckiewicz Edmund |
Rypin |
21:34 |
|
14 |
Masalski Roman |
Czernikowo |
21:40 |
|
15 |
Kuberski Krzysztof |
Lipno |
21:42 |
|
16 |
Wojtyczki Grzegorz |
Płock |
21:45 |
|
17 |
Klimecki Maciej |
Włocławek |
21:51 |
|
18 |
Kamińska Teresa |
Miesiączkowo |
21:49 |
|
19 |
Olszewski Adam |
Nowy Kobrzyniec |
22:01 |
|
20 |
Fumińkowski Arkadiusz |
Aleksandrów Kujawski |
22:05 |
|
21 |
Wypijewski Jerzy |
Włocławek |
22:13 |
|
22 |
Bartosz Marek |
Kikół |
22:50 |
|
23 |
Witkowski Patryk |
Nasiegniewo |
22:53 |
|
24 |
Bolewicz Dominik |
Lipno |
23:05 |
|
25 |
Makowska Wioletta |
Borek |
23:15 |
|
26 |
Świerczyński Rafał |
Rypin |
23:26 |
|
27 |
Przybyszewski Marcin |
Dobrzyń nad Wisłą |
23:28 |
|
28 |
Petrykowski Roman |
Płock |
23:54 |
|
29 |
Malanowski Michał |
Lipno |
23:56 |
|
30 |
Jeżewski Adrian |
Lipno |
23:58 |
|
31 |
Waśkiewicz Rafał |
Lipno |
23:59 |
|
32 |
Klimek Magdalena |
Włocławek |
24:04 |
|
33 |
Gajewski Maciej |
Włocławek |
24:05 |
|
34 |
Dylewski Mariusz |
Nowa Wieś |
24:06 |
|
35 |
Wiliński Marek |
Włocłąwek |
24:14 |
|
36 |
Stawicki Zbigniew |
Płock |
24:30 |
|
37 |
Kmita Maciej |
Lipno |
24:36 |
|
38 |
Kotfas Piotr |
Grodno |
24:52 |
|
39 |
Bartosz Mariola |
Kikół |
24:57 |
|
40 |
Wiśniewska Anna |
Chlebowo |
24:58 |
|
41 |
Pniewski Paweł |
Lipno |
25:27 |
|
42 |
Klonowski Mikołaj |
Gdańsk |
25:29 |
|
43 |
Kuchnicka Katarzyna |
Rypin |
25:37 |
|
44 |
Wojciechowska Magdalena |
Wieniec |
26:02 |
|
45 |
Adamski Tobiasz |
Lipno |
26:39 |
|
46 |
Gawroński Bartosz |
Borek |
26:40 |
|
47 |
Uzarski Piotr |
Bobrowniki |
26:53 |
|
48 |
Pawłowski Miłosz |
Włocławek |
26:55 |
|
49 |
Pączkowski Jakub |
Lipno |
26:56 |
|
50 |
Pniewski Tomasz |
Lipno |
26:57 |
|
51 |
Pawłowski Marcin |
Włocławek |
27:05 |
|
52 |
Uzarska Sylwia |
Bobrowniki |
27:10 |
|
53 |
Jasiński Sylwester |
Lipno |
27:15 |
|
54 |
Twarowska Aneta |
Włocławek |
27:25 |
|
55 |
Kmita Jacek |
Lipno |
28:21 |
|
56 |
Lewandowski Wojciech |
Lipno |
28:23 |
|
57 |
Seklecka Natalia |
Włocławek |
28:38 |
|
58 |
Michalski Rafał |
Włocławek |
28:46 |
|
59 |
Kowalski Maciej |
Radomice |
28:47 |
|
60 |
Gabryszewski Filip |
Radomice |
28:54 |
|
61 |
Gabryszewski Rafał |
Radomice |
28:55 |
|
62 |
Klonowski Radosław |
Gdańsk |
29:06 |
|
63 |
Czajkowski Michał |
Nasiegniewo |
29:18 |
|
64 |
Domagalska Aneta |
Nadróż |
29:26 |
|
65 |
Żołnowska Anna |
Nadróż |
29:31 |
|
66 |
Barski Krystian |
Nasiegniewo |
29:32 |
|
67 |
Darga -Miziołek Paulina |
Włocławek |
29:45 |
|
68 |
Milak Arkadiusz |
Włocławek |
29:49 |
|
69 |
Dzierżawski Łukasz |
Włocławek |
30:18 |
|
70 |
Grąbczewski Grzegorz |
Włocławek |
30:19 |
|
71 |
Lewandowska Beata |
Lipno |
31:51 |
|
72 |
Pacholik Katarzyna |
Kolonia Ustroń |
31:59 |
|
73 |
Domaradzki Adam |
Włocławek |
32:02 |
|
74 |
Kornacka Katarzyna |
Lipno |
32:10 |
|
75 |
Kycia Piotr |
Lipno |
32:11 |
|
76 |
Błaszczak Stanisław |
Skępe |
32:31 |
|
77 |
Chrabąszewski Łukasz |
Nasiegniewo |
32:58 |
|
78 |
Gerka Krzysztof |
Piskorczyn |
33:36 |
|
79 |
Kamińska Wiktoria |
Witkowo |
33:54 |
|
80 |
Bagińska Ewelina |
Włocławek |
34:01 |
|
81 |
Domaradzka Luiza |
Włocławek |
34:02 |
|
82 |
Zawadzki Kazimierz |
Włocławek |
34:35 |
|
83 |
Śmiechowska Anna |
Lipno |
34:37 |
|
84 |
Rutkowska Aleksandra |
Dobrzyń nad Wisłą |
34:39 |
|
85 |
Bieńkowska-Śliwińska A. |
Lipno |
35:10 |
|
86 |
Czerwińska Ewa |
Lipno |
35:11 |
|
87 |
Czajkowska Małgorzata |
Nasiegniewo |
36:40 |
|
88 |
Kranc Kinga |
Nasiegniewo |
38:55 |
|
89 |
Skarżyńska Katarzyna |
Lipno |
38:56 |
|
90 |
Głowacka Małgorzata |
Rypin |
42:20 |
|
91 |
Kamińska Zuzanna |
Witkowo |
43:20 |
|
92 |
Kamińska Monika |
Witkowo |
43:22 |
|
93 |
Zielińska Joanna |
Rypin |
44:45 |
|