Wersja Kontrastowa

Aktualności

MAJOWE ŚWIĘTA 2017

Obchody Majowego Święta Pracy rozpoczynamy o godz. 9:00 na sportowo. MOSiR w Lipnie zaprasza o tej godzinie na kort tenisowy w Parku Miejskim na Otwarty Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Miasta Lipna. W godzinach popołudniowych z kolei MCK organizuje piknik majowy, który rozpocznie się od godz. 17:00 również w Parku Miejskim. Zapraszamy do udziału we  wspólnej zabawie dzieci, młodzież i dorosłych, dla których w godzinach wieczornych przewidziana jest zabawa taneczna z zespołem na żywo. Zabawa potrwa do godz. 22:00. Synoptycy tym razem zapowiadają prawdziwą wiosenną pogodę, dlatego spędźcie ten dzień razem z nami.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej rozpoczniemy o godz. 10:00 częścią oficjalną z władzami naszego miasta na placu Dekerta. Następnie MCK, Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lipnie zaprosi do udziału w licznych grach sportowych, zabawach i konkursach tematycznych. Przed południem lipnowski Klub Strzelecki "Vis" zaprasza do udziału w Otwartym Turnieju Strzeleckim o Puchar Burmistrza Miasta Lipna. Konkurs jest przewidziany zarówno dla młodszych jak i starszych miłośników strzelectwa sportowego.

Święto Konstytucji tradycyjnie rozpoczniemy Mszą Świętą w kościele pw. WNMP w Lipnie. Następnie odbędzie się uroczysty przemarsz pod Pomnik Niepodległości w Parku Miejskim im. G. Narutowicza w Lipnie, pod którym złożone zostaną kwiaty i wieńce. Po części oficjalnej zapraszamy do parku na pokaz Szkoły Sztuk Walki "Czarny Orzeł" z Lipna. O godz. 19:00 zapraszamy na dziedziniec budynku MCK na plenerowy pokaz filmu pt. Biały Kot, Czarny Kot. Jest to przezabawna komedia romantyczna uznanego jugosłowiańskiego reżysera Emira Kusturicy. Wstęp na seans wolny.

Inne Aktualnośći