Wersja Kontrastowa

Aktualności

AKCJA BEZPIECZNE WAKACJE

Bezpieczne Wakacje - "KRĘCI NAS BEZPIECZEŃSTWO 2019"

Wakacje to okres oczekiwany z niecierpliwością przez dzieci i młodzież i witany przez nich z wielką radością. To czas odpoczynku, relaksu, odprężenia i beztroskich zabaw. Wakacje niestety, to również okres, w którym w czasie upalnych miesięcy letnich co roku ginie w wodach wielu ludzi.

Wielu z tych wypadków można by uniknąć lub zapobiec ich tragicznym skutkom, gdyby wśród młodzieży wzrósł poziom świadomości zagrożeń jakie niesie za sobą kąpiel wbrew podstawowym zasadom bezpieczeństwa, co bardzo często związane jest z brakiem elementarnej wiedzy na ten temat.

Zarząd Lipnowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, jak co roku proponuje zorganizowanie akcji profilaktycznej, w której uczniowie lipnowskich szkół i przedszkoli przed zbliżającymi się wakacjami dowiedzą się lub przypomną sobie o kilku zasadach bezpiecznego zachowania się w czasie wypoczynku nad wodą.

Cel akcji:

- propagowanie zasad bezpiecznej kąpieli.

- prezentacja i doskonalenie wybranych aspektów pierwszej pomocy przedmedycznej,

- pokaz umiejętności ratowników Lipnowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego,

- prezentacja sprzętu wykorzystywanego w ratownictwie wodnym.

Organizatorzy:

- Lipnowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe,

- Urząd Miejski w Lipnie,

- MOSIR Lipno.

Miejsce i termin akcji:

Uczestnikami akcji będą uczniowie lipnowskich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjum oraz innych szkół. Akcja odbędzie się 14 czerwca 2019 roku na Krytej Pływalni w Lipnie według następującego harmonogramu:

godzina 9:00 - Zespół Szkół w Radomicach i Publiczne Gimnazjum nr 1,
godzina 10:00 - Szkoła Podstawowa nr 3 i przedszkola,
godzina 11:00 - Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 5.
Przedszkola i inne szkoły biorące udział w akcji wchodzą razem ze szkołami w dowolnie wybranych przez siebie godzinach. Organizatorzy proszą o potwierdzenie przez przedszkola i szkoły udziału w akcji i określenie ilości uczniów uczestniczących w imprezie.

Szczegółowe informacje na temat akcji profilaktycznej udzielane, są pod numerem telefonu 535259817. W razie małej ilości uczestników z poszczególnych szkół, godziny mogą ulec zmianie. O ewentualnych zmianach dyrekcja szkół zostanie poinformowana.

Źródło: Lipnowskie WOPR

Inne Aktualnośći